Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Prawo autorskie
i medialne


Forum Prawa Autorskiego

 • Są już dostępne materiały video z piątego Forum Prawa Autorskiego

  07-02-2014

  Dla wszystkich osób zainteresowanych Forum Prawa Autorskiego publikujemy materiały video z piątego spotkania jego uczestników.  Podczas spotkania, które odbyło się 29 stycznia, dyskutowano o reformie europejskiego prawa autorskiego.

 • Publikujemy stanowiska dotyczące przepisów karnych ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

  05-02-2014

  Publikujemy stanowiska dotyczące zagadnień podjętych na czwartym Forum Prawa Autorskiego, tj. przepisów karnych ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dyskusja związana z tymi zagadnieniami odbyła się 9 grudnia 2013 r.

 • Odbyło się piąte Forum Prawa Autorskiego

  31-01-2014

  Przedmiotem piątego Forum Prawa Autorskiego, które odbyło się 29 stycznia w siedzibie MKiDN, była dyskusja nad reformą europejskiego prawa autorskiego. Inicjatywa związana jest z ogłoszeniem przez Komisję Europejską w grudniu 2013 r. konsultacji społecznych w tej sprawie. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - jako odpowiedzialne za przygotowanie stanowiska polskiego Rządu w tej sprawie - zorganizowało własne konsultacje społeczne oraz debatę w ramach piątego Forum Prawa Autorskiego.

 • MKiDN ogłasza listę dodatkowych organizacji zaproszonych na piąte Forum Prawa Autorskiego

  24-01-2014

  Została zakończona rejestracja dodatkowych podmiotów, chcących wziąć udział w piątym Forum Prawa Autorskiego.

 • Są już materiały na piąte Forum Prawa Autorskiego

  24-01-2014

  Resort kultury publikuje materiały, będące punktem wyjścia do dyskusji, która odbędzie się podczas piątego Forum Prawa Autorskiego, 29 stycznia w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa (ul. Ksawerów 13) w godzinach 10-16. Tematem spotkania będzie reforma europejskiego prawa autorskiego. Przedstawiciele podmiotów, które zostały zaproszone na Forum, proszeni są o zapoznanie się z materiałami. Znajdują się w nich zagadnienia, które będą przedmiotem dyskusji podczas Forum.

 • Rozpoczęła się rejestracja dodatkowych podmiotów chcących uczestniczyć w piątym Forum

  08-01-2014

  Resort kultury otwiera rejestrację przedstawicieli dodatkowych podmiotów chcących uczestniczyć w piątym Forum Prawa Autorskiego. MKIDN przygotowało dla takich osób 10 wolnych miejsc.

  Temat piątego spotkania, które odbędzie się 29 stycznia br., to konsultacje społeczne dotyczące reformy europejskiego prawa autorskiego. Przedstawiciele organizacji szczególnie zainteresowanych wyżej wskazanym zagadnieniem proszeni są o przesyłanie maili ze zgłoszeniem od 8 do 20 stycznia 2014 r. na adres fpa(at)mkidn(dot)gov(dot)pl. 

 • Piąte Forum Prawa Autorskiego odbędzie się już w styczniu

  08-01-2014

  29 stycznia odbędzie się piąte Forum Prawa Autorskiego. Przedmiotem dyskusji będą konsultacje społeczne dotyczące reformy europejskiego prawa autorskiego.   

 • Do 31 stycznia można przesyłać stanowiska w sprawie przepisów karnych z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

  02-01-2014

  Resort kultury przypomina, że do 31 stycznia można przesyłać do MKiDN stanowiska dotyczące tematów podjętych na ostatnim Forum Prawa Autorskiego. Podczas spotkania, które odbyło się 9 grudnia, dyskutowano o przepisach karnych z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

 • Odbyło się czwarte Forum Prawa Autorskiego

  13-12-2013

  Przepisy karne z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych były tematem czwartego Forum Prawa Autorskiego. Spotkanie odbyło się 9 grudnia w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przepisy karne z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych dotyczą takich naruszeń jak plagiat, nieuprawnione rozpowszechnianie utworów czy wytwarzanie urządzeń przeznaczonych do niedozwolonego usuwania technicznych zabezpieczeń przed zwielokrotnianiem.

 • Koniec dialogu "Licencje dla Europy"

  05-12-2013

  - Wypracowaliśmy praktyczne rozwiązania, które zwiększą pewność właścicieli praw autorskich oraz pozytywnie wpłyną na różnorodność oferty kulturalnej w internecie – powiedziała europejska komisarz ds.  edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży Androulla Vassiliou podczas ostatniego posiedzenia grupy Licencje dla Europy. Odbyło się ono 13 listopada.