Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Prawo autorskie
i medialne


Konsultacje społeczne

 • Wyniki konsultacji dotyczących propozycji modernizacji prawa autorskiego przedstawionych przez KE

  28-10-2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że zakończyły się konsultacje poprzedzające powstanie polskiego stanowiska w prowadzonych przez Komisję Europejską konsultacjach dotyczących propozycji modernizacji prawa autorskiego przedstawionych przez KE.  Zapraszamy do zapoznania się z przedłożonymi stanowiskami.

 • Resort kultury rozpoczął konsultacje dot. propozycji modernizacji prawa autorskiego przedstawionych przez KE

  15-09-2016

  Dnia 14 września br., Komisja Europejska przedstawiła propozycje dotyczące modernizacji prawa autorskiego. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest odpowiedzialne za przygotowanie stanowiska rządu polskiego dotyczącego przyjętych przez Komisję Europejską dokumentów. W związku z powyższym, resort kultury zwraca się z uprzejmą prośbą o wyrażenie Państwa opinii na ich temat w terminie do dnia 14 października br.

 • Stanowisko MKiDN w sprawie roli wydawców w prawnoautorskim łańcuchu wartości oraz wyjątku na rzecz panoramy

  05-08-2016

  Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem polskiego resortu kultury w przeprowadzonych przez Komisję Europejską konsultacjach w sprawie roli wydawców w prawnoautorskim łańcuchu wartości oraz wyjątku na rzecz panoramy. Stanowisko to zostało przygotowane przez MKiDN w oparciu o wyniki przeprowadzonych w kwietniu br. konsultacji społecznych.

 • Wyniki polskich konsultacji dot. nowelizacji dyrektywy audiowizualnej

  01-08-2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że zakończyły się konsultacje poprzedzające powstanie polskiego stanowiska wobec przedstawionego przez Komisję Europejską projektu nowelizacji Dyrektywy 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych (druk Komisji: COM (2016) 287 final). Zapraszamy do zapoznania się z przedłożonymi stanowiskami.

 • Wyniki polskich konsultacji dotyczących roli wydawców w prawnoautorskim łańcuchu wartości oraz wyjątku na rzecz panoramy

  13-06-2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że zakończyły się konsultacje poprzedzające powstanie polskiego stanowiska w prowadzonych przez Komisję Europejską konsultacjach dotyczących roli wydawców w prawnoautorskim łańcuchu wartości oraz wyjątku na rzecz panoramy. Zapraszamy do zapoznania się z przedłożonymi stanowiskami.

 • Wstępne konsultacje MKiDN dotyczące nowelizacji Dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych

  07-06-2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przystępuje do prac nad projektem nowelizacji Dyrektywy 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych. Przed rozpoczęciem formalnego procesu legislacyjnego wobec dokumentu wypracowane zostanie Stanowisko Rządu. W tym celu MKiDN ogłasza wstępne konsultacje, których celem jest zasięgnięcie opinii zainteresowanych środowisk co do kierunkowych rozwiązań związanych z planowaną nowelizacją Dyrektywy. W związku z powyższym, zachęcamy do przedstawienia Państwa stanowiska odnośnie zagadnień poruszonych w projekcie nowelizacji, w terminie do dnia 1 lipca 2016 r.

 • Resort kultury rozpoczął konsultacje dotyczące roli wydawców w prawnoautorskim łańcuchu wartości oraz wyjątku na rzecz panoramy

  28-04-2016

  Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne dotyczące roli wydawców w prawnoautorskim łańcuchu wartości oraz wyjątku na rzecz panoramy. Ich celem jest zebranie informacji umożliwiających dokonanie oceny aktualnie obowiązujących regulacji oraz rozważenie potrzeby zmian w tym zakresie. Zasadne jest przedstawienie stanowiska w konsultacjach przez polski resort kultury. W związku z powyższym, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwraca się z uprzejmą prośbą o wyrażenie Państwa opinii na temat pytań Komisji Europejskiej, na przetłumaczonym na język polski kwestionariuszu, w terminie do dnia 31 maja 2016 r.

   

 • KE rozpoczyna konsultacje dotyczące roli wydawców w prawnoautorskim łańcuchu wartości oraz wyjątku na rzecz panoramy

  15-04-2016

  Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne dotyczące roli wydawców w prawnoautorskim łańcuchu wartości oraz wyjątku na rzecz panoramy. Ich celem jest zebranie informacji umożliwiających dokonanie oceny aktualnie obowiązujących regulacji oraz rozważenie potrzeby zmian w tym zakresie. Zachęcamy do wzięcia bezpośredniego udziału w konsultacjach Komisji.

 • Wyniki polskich konsultacji dotyczących ram prawnych w zakresie egzekwowania praw własności intelektualnej

  22-03-2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że zakończyły się konsultacje poprzedzające powstanie polskiego stanowiska w prowadzonych przez Komisję Europejską konsultacjach dotyczących ram prawnych w zakresie egzekwowania praw własności intelektualnej. Zapraszamy do zapoznania się z przedłożonymi stanowiskami oraz do bezpośredniego udziału w konsultacjach Komisji Europejskiej, które trwają do dnia 15 kwietnia br.

 • Wyniki konsultacji dotyczych dokumentów KE opublikowanych w ramach realizacji strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego

  08-02-2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że zakończyły się konsultacje dotyczące dokumentów Komisji Europejskiej opublikowanych w ramach realizacji strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego. Zachęcamy do zapoznania się z uwagami przedłożonymi przez podmioty, które wzięły udział w konsultacjach.

Strony: 1-10 z 66 Nastepna strona >>