Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Prawo autorskie
i medialne


Wydarzenia

 • 26 kwietnia – Światowy Dzień Własności Intelektualnej

  26-04-2019 Święto zostało ustanowione przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) w 2000 r. Jego celem jest popularyzacja zagadnień związanych z własnością intelektualną i jej wpływem na rozwój sektora kreatywnego. 
 • Strony naruszające prawo autorskie a złośliwe oprogramowanie

  24-09-2018

  EUIPO opublikowało raport z badania pt. Identyfikacja i analiza złośliwego oprogramowania na wybranych stronach internetowych podejrzewanych o naruszenie praw autorskich, mającego na celu wykrycie i udokumentowanie złośliwego oprogramowania rozpowszechnianego na wybranych stronach www podejrzewanych o naruszanie praw autorskich.

   

 • Obchody Światowego Dnia Własności Intelektualnej

  26-04-2018

  Święto ustanowione przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) w 2000 roku obchodzone jest corocznie w dniu 26 kwietnia. Jego celem jest popularyzacja zagadnień związanych z własnością intelektualną i jej wpływem na rozwój sektora kreatywnego. W tym roku głównym tematem obchodów organizowanych przez WIPO jest kreatywność kobiet. Urząd UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) przygotował natomiast specjalną kampanię informacyjną, podkreślającą znaczenie należytej ochrony własnej twórczości, jako czynnika umożliwiającego dzielenie się nią z innymi.

 • Legalna Kultura dołączyła do Agorateki

  19-01-2018

  Baza Fundacji Legalna Kultura została włączona do europejskiego agregatora legalnych treści dostępnych on-line, prowadzonego przez Europejski Urząd ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Agorateka ma na celu ułatwienie użytkownikom dostępu do legalnych treści, poprzez zebranie danych nt. krajowych serwisów oferujących zgodny z prawem dostęp do dóbr kultury. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną Agorateki.

 • Tutorial poświęcony bazie utworów osieroconych

  18-12-2017

  EUIPO przygotował tutorial umożliwiający poznanie bazy utworów osieroconych i jej poszczególnych funkcji. Tutorial ma na celu zarówno ułatwienie rejestracji utworów tzw. instytucjom-beneficjentom, jak i usprawnienie korzystania z bazy przez innych użytkowników internetu.

 • Wsparcie finansowe dla działań z zakresu podnoszenia świadomości na temat wartości własności intelektualnej

  02-08-2017

  Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) zaprasza do składania wniosków w ramach Wsparcia dla działań z zakresu podnoszenia świadomości na temat wartości własności intelektualnej i szkód wynikających z podrabiania i piractwa. Wnioski należy składać do EUIPO za pomocą internetowego formularza w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 września 2017 r. do godz. 13.00.

 • Wynagrodzenie za wypożyczenia biblioteczne (public lending right)

  18-07-2017

  Przypominamy o upływającym w dniu 31 sierpnia terminie na złożenie oświadczenia o woli otrzymania wynagrodzenia z tytułu wypożyczeń bibliotecznych za 2016 rok. Równocześnie informujemy, iż oświadczenie złożone w roku ubiegłym wywołuje skutki również w kolejnych latach, aż do momentu jego cofnięcia.

 • Ankieta dot. systemu utworów osieroconych dostępna również dla indywidualnych respondentów

  08-06-2017

  Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej ponownie przedłużył termin na wypełnienie ankiety, do dnia 23 czerwca br, zachęcając równocześnie indywidualnych respondentów (w tym twórców) do wzięcia udziału w badaniu.

 • Termin na wypełnienie ankiety dot. systemu utworów osieroconych przedłużony

  19-05-2017

  Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej przedłużył termin na wypełnienie ankiety do dnia 6 czerwca br. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu.

 • Zachęcamy do wypełnienia ankiety dot. funkcjonowania systemu utworów osieroconych

  09-05-2017

  Celem ankiety przygotowanej przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej jest zebranie informacji dotyczących korzystania z bazy utworów osieroconych oraz zidentyfikowanie jakie działania powinny być podjęte w celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania możliwości systemu utworów osieroconych. Zachęcamy do wypełnienia ankiety wszystkie instytucje będące beneficjentami regulacji dotyczącej utworów osieroconych - zarówno te, zarejestrowane w bazie utworów osieroconych jak i te, które dotychczas nie skorzystały z tej możliwości - a także wszystkie inne zainteresowane podmioty.

Strony:   1-10 z 138 Nastepna strona »