Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Prawo autorskie
i medialne


Forum Prawa Autorskiego

Piąte Forum Prawa Autorskiego odbędzie się już w styczniu

08-01-2014

29 stycznia odbędzie się piąte Forum Prawa AutorskiegoPrzedmiotem dyskusji będą konsultacje społeczne dotyczące reformy europejskiego prawa autorskiego.      

Forum Prawa Autorskiego, powołane w styczniu 2013 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, jest stałą platformą dyskusji o zagadnieniach związanych z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Do wzięcia udziału w forum resort kultury zaprosił ok. 80 podmiotów -  przedstawicieli środowisk twórczych, organizacji zbiorowego zarządzania, izb gospodarczych, instytucji kultury oraz użytkowników i organizacji pozarządowych, których działanie związane jest z prawem autorskim. Dodatkowo MKiDN przygotowało 10 wolnych miejsc dla przedstawicieli organizacji, które szczególnie zainteresowane są tematem danego spotkania, a nie zostały zaproszone. Rejestracja dla tych osób za każdym razem zostaje otwarta kilkanaście dni przed spotkaniem. Już niebawem otworzymy rejestrację dla osób, które będą chciały wziąć udział w spotkaniu 29 stycznia.

Pierwsze Forum Prawa Autorskiego odbyło się 27 marca 2013 r., drugie – 6 czerwca 2013 r.. Na obu spotkaniach dyskutowano na temat zasad korzystania z utworów osieroconych i zapewnienie szerszego dostępu do dzieł out-of-commerce.  Podczas trzeciego forum, które sięodbyło 2 października 2013 r. jego uczestnicy rozmawiali na temat dozwolonego użytku publicznego oraz prawa do wynagrodzenia za wypożyczenia biblioteczne (public lending right). Czwarte forum dotyczyło natomiast przepisów karnych z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Wszystkie spotkania są transmitowane na żywo. Za każdym razem internauci mogą śledzić na bieżąco przebieg całej dyskusji za pośrednictwem strony www.prawoautorskie.gov.pl.

Na Forum Prawa Autorskiego  zapraszamy również wszystkich dziennikarzy zainteresowanych podejmowanymi na spotkaniach tematami.   Wstecz