Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Prawo autorskie
i medialne


Forum Prawa Autorskiego

Do 31 stycznia można przesyłać stanowiska w sprawie przepisów karnych z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

02-01-2014

Resort kultury przypomina, że do 31 stycznia można przesyłać do MKiDN stanowiska dotyczące tematów podjętych na ostatnim Forum Prawa Autorskiego. Podczas spotkania, które odbyło się 9 grudnia, dyskutowano o przepisach karnych z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Punktem wyjścia do dyskusji były materiały przygotowane przez resort kultury na temat przepisów karnych dotyczące takich naruszeń jak plagiat, nieuprawnione rozpowszechnianie utworów czy wytwarzanie urządzeń przeznaczonych do niedozwolonego usuwania technicznych zabezpieczeń przed zwielokrotnianiem.

Podczas czwartego Forum Prawa Autorskiego uczestnicy zastanawiali się nad depenalizacją naruszeń, których dopuszczają się internauci ściągając lub niekomercyjnie udostępniając w sieci utwory. Zastanawiano się również nad tym, czy wszystkie naruszenia, które zostały opisane w rozdziale „Przepisy karne” powinny być kwalifikowane jako przestępstwa, a czy niektóre z nich powinny zostać uznane jedynie za wykroczenia.

 

 

Stanowiska prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres:
fpa(at)mkidn(dot)gov(dot)pl

lub pocztą tradycyjną na adres:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Departament Własności Intelektualnej i Mediów
Ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 WarszawaWstecz