Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.
Poselski projekt zmieniający prawo prasowe został skierowany do pierwszego czytania przez Sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu. Projekt przewiduje aktualizację przepisów zawierających definicje prasy i dziennikarza, usunięcie odwołania do nieistniejących aktów prawnych (Konstytucji Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej) oraz niefunkcjonujących organów administracji i sądownictwa.
4 lipca w Dzienniku Ustaw została ogłoszona Ustawa z dnia 10 maja 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo prasowe. Celem nowych regulacji jest dostosowanie systemu prawa do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 grudnia 2011 r.(sygn. akt SK 42/09).
6 czerwca br. Senat przyjął nowelizację ustawy Prawo prasowe. Potrzeba zmiany przepisów wynika z obowiązku dostosowania regulacji do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 14 grudnia 2011 r. (sygn. akt SK 42/09).
Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu podczas posiedzenia, które odbyło się 21 maja br., poparła nowelizację ustawy Prawo prasowe. Potrzeba zmiany przepisów wynika z obowiązku dostosowania regulacji do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 14 grudnia 2011 r. (sygn. akt SK 42/09).
10 maja Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo prasowe. Potrzeba zmiany wynika z obowiązku dostosowania przepisów do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 grudnia 2011 r.(sygn. akt SK 42/09).
8 maja na plenarnym posiedzeniu Sejmu odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy Prawo prasowe. Celem proponowanych regulacji jest dostosowanie systemu prawa do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 grudnia 2011 r.(sygn. akt SK 42/09).
Komisja Kultury i Środków Przekazu 17 kwietnia br. przyjęła sprawozdanie zawierające jednolitą propozycję zmiany ustawy Prawo prasowe. Sprawozdanie przygotowała nadzwyczajna podkomisja w oparciu o dwa projekty – senacki i komisyjny.
4 kwietnia odbyło się posiedzenie nadzwyczajnej podkomisji do rozpatrzenia komisyjnego i senackiego projektów ustaw o zmianie ustawy Prawo prasowe (druki nr 674 i 1128). Członkowie podkomisji przygotowali sprawozdanie zawierające jednolitą propozycję zmiany ustawy Prawo prasowe w oparciu o dwa projekty – senacki i komisyjny.
Senat podjął uchwałę o przekazaniu projektu nowelizacji ustawy Prawo prasowe do Sejmu. Nowelizacja, którą przygotowali senatorowie, dotyczy zmiany przepisów o rejestracji czasopism oraz dzienników. Głównym celem projektu jest dostosowanie systemu prawa do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 grudnia 2011 r. Zgodnie z wyrokiem określona w art. 45 Prawa prasowego sankcja karna za brak rejestracji dziennika lub czasopisma jest środkiem nadmiernym i nieproporcjonalnym.
5 grudnia br. odbyło się pierwsze czytanie senackiego projektu nowelizacji ustawy Prawo prasowe. Celem proponowanych regulacji jest dostosowanie systemu prawa do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 grudnia 2011 r.(sygn. akt SK 42/09). Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego określona w art. 45 Prawa prasowego sankcja karna za brak rejestracji dziennika lub czasopisma jest środkiem nadmiernym i nieproporcjonalnym. Jednocześnie Trybunał Konstytucyjny uznał, że obowiązek dotyczący rejestracji pism może zostać zabezpieczony sankcją.