Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

Prawo autorskie
i medialne


Konsultacje społeczne

Resort kultury rozpoczął konsultacje dotyczące kolejnych dokumentów KE opublikowanych w ramach realizacji strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego

23-12-2015

1. Komisja Europejska opublikowała komunikat „W kierunku nowoczesnych, bardziej europejskich ram prawa autorskiego”, stanowiący plan działań, których głównym celem jest dalsza harmonizacja prawa autorskiego w obrębie jednolitego rynku UE oraz jego dostosowanie do nowych uwarunkowań technologicznych. W ramach realizacji pierwszego z filarów (zwiększenie dostępu do treści w całej UE), Komisja opublikowała  projekt pierwszej regulacji – Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zapewnienia możliwości transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści, które ma na celu umożliwienia obywatelom UE przenoszenie tego rodzaju usług wykupionych we własnym kraju podczas czasowego pobytu w innym państwie członkowskim.

W celu przygotowania stanowiska Rządu odnośnie powyższych inicjatyw Komisji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwraca się z uprzejmą prośbą o wyrażenie Państwa opinii na temat ww. komunikatu oraz projektu rozporządzenia w terminie do dnia 15 stycznia 2016 r.

 

2. Ponadto, Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje dotyczące ram prawnych w zakresie egzekwowania praw własności intelektualnej. Ich celem jest zebranie informacji umożliwiających dokonanie oceny aktualnie obowiązujących regulacji oraz rozważenie potrzeby zmian w tym zakresie.

Zachęcamy Państwa do wzięcia w nich udziału bezpośrednio, tak aby głos przedstawicieli naszego kraju i regionu był w Brukseli słyszany i znalazł odzwierciedlenie w treści przyszłych inicjatyw UE.

Równocześnie zasadne jest przedstawienie stanowiska w konsultacjach przez polski resort kultury. W związku z powyższym, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwraca się z uprzejmą prośbą o wyrażenie Państwa opinii na temat pytań skierowanych do państw członkowskich, w zakresie dotyczącym prawa autorskiego i praw pokrewnych, w terminie do dnia 1 marca 2016 r.

 

Uprzejmie prosimy o przekazywanie Państwa stanowisk na adres:

dwim(at)mkidn(dot)gov(dot)pl oraz pocztą tradycyjną na adres:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Departament Własności Intelektualnej i Mediów

ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

00-071 Warszawa

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Zaproszenie do konsultacji

Komunikat W kierunku nowoczesnych, bardziej europejskich ram prawa autorskiego

Projekt Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zapewnienia możliwości transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści

 

Konsultacje dotyczące ram prawnych w zakresie egzekwowania praw własności intelektualnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                         Wstecz